29 Ιουνίου 2022 | 22:59

Η Μεϊμάρη στους βαλκανικούς αγώνες!

Δημοσιεύτηκε 22:09 - 07/06/2022 Η Μεϊμάρη στους βαλκανικούς αγώνες!

Η Καλλιόπη Μεϊμάρη της Ένωσης Καζώνης/ Κάλυμνος 2000 θα συμμετέχει με την Εθνική μας ομάδα στους βαλκανικούς αγώνες U18. Η αποστολή θα αναχωρήσει για το Μαυροβούνιο το Σάββατο (11/6) και θα επιστρέψει την Δευτέρα (13/6) Οι Βαλκανικοί Αγώνες Κ18 περιλαμβάνουν 14 ατομικά αγωνίσματα και τη σκυταλοδρομία 4Χ100μ. για κάθε μία από τις δύο κατηγορίες Ανδρών και Γυναικών Κ18. Η ομάδα μας θα πάρει μέρος στους αγώνες με 16 αγόρια και 17 κορίτσια και θα έχει πλήρη εκπροσώπηση σε κάθε αγώνισμα του Πρωταθλήματος, ενώ σε κάποια από αυτά κρίθηκε αναγκαίο να υπάρξει διπλή εκπροσώπηση.

Αναλυτικά η ομάδα
Αγόρια
100μ: Βασίλης Μήλιος (Γ.Σ. Ελευθέριος Βενιζέλος)
400μ: Πέτρος Παπαγιάννης (Γ.Σ. Βιτζέντζος Κορνάρος)
800μ: Γιώργος Σπανουδάκης (Γ.Σ. Ηλιούπολης), Θεόδωρος Βλάχος (Πέλωψ Πατρών)
1.500μ: Γιάννης Γιαννακόπουλος (Πέλωψ Πατρών)
3.000: Ανδρέας Γεωργίου (Αθηνόδωρος Αιγιεύς)
110μ. εμπ: Νίκος Τσώνης (Α.Ο. Παλαιού Φαλήρου), Χρήστος Δρογαλάς (Γ.Σ. Σέρρες 93)
2.000μ. στιπλ: Φίλιππος Σιώμος – Γκίζας (ΑΓΣΙ)
Ύψος: Πασχάλης Γεννίκης (OΦΚΑ Σέρρες)
Μήκος: Στέλιος Τσακμάκης (Γ.Ε. Θιναλίων)
Τριπλούν: Αποστόλης Γρηγορίου (Γ.Σ. Βόλου)
Σφαιροβολία: Χρήστος Παπαδόπουλος (ΟΦΚΑ Φίλιππος Γιαννιτσών)
Δισκοβολία: Χρήστος Παπαδόπουλος (ΟΦΚΑ Φίλιππος Γιαννιτσών), Νίκος Λυμπερόπουλος (Γ.Σ. Αρκαδίας)
Ακοντισμός: Αντώνης Πολυμέρου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
Σφυροβολία: Γιώργος Παπαναστασίου (Γ.Σ. Κηφισιάς)
4Χ100μ.: Μήλιος, Τσώνης, Τσακμάκης, Γρηγορίου, Παπαγιάννης
Κορίτσια
100μ: Βεατρίκη Ντούγκου (Α.Σ. Ρήγας)
400μ: Άννα – Μαρία Ίβις (ΣΑΚΑ), Κατερίνα Νατσιοπούλου (ΓΑΣ Αρχέλαος)
800μ: Μαρία Σταυριανού (Παγχιακός), Αναστασία Μωραϊτη (Γ.Σ. Κερατέας)
1.500μ: Ηλιάνα Χατζηπαναγιώτη
3.000μ: Μαρία Σπανού (ΣΑΚΑ)
100μ. εμπ: Ελένη Βιδούρη (Άτλας Βόλου)
2.000μ. στιπλ: Λεμονιά Κιούλου (Αμεινίας Παλληνεύς)
Ύψος: Νικολέτα Μιχαηλίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
Μήκος: Αλίκη Κοϊκοπούλου (ΝΓΣ Ηρακλής)
Τριπλούν: Αθηνά Τζιατζούλη (Γ.Σ. Ελευθέριος Βενιζέλος)
Σφαιροβολία: Έλενα Μπασιάκου (Γ.Σ. Πρωτέας Ηγουμενίτσας)
Δισκοβολία: Ανδριάννα Φιλιππίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας), Κωνσταντίνα Τοχτάμη (ΟΦΗ)
Ακοντισμός: Καλλιόπη Μεϊμάρη (Εν. Καζώνης – Κάλυμνος 2000)
Σφυροβολία: Βαλεντίνα Δρακοπούλου (Γ.Σ. Αρκαδίας)
4Χ100μ: Ντούγκου, Βιδούρη, Κοϊκοπούλου, Τζιατζούλη

12sports.gr

Προσαρμοσμένη αναζήτηση